zmień kontrast
A+  A-
ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

WAT - Wojskowa Akademia Techniczna

Rekrutacja na studia w Wojskowej Akademii Technicznej (2021/2022)

1 marca  rusza rekrutacja na studia w Wojskowej Akademii Technicznej. Absolwentów, którzy stają przed wyborem Uczelni na której będą się dalej kształcić. Wydział Cybernetyki informuje, że ogłasza nabór na oficerów do korpusu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

https://www.facebook.com/wcywat/posts/5142061992502553

https://twitter.com/WatWcy/status/1361715455430385666 

https://www.youtube.com/watch?v=Z3MjussPlv4 

 


Zajęcia prowadzone przez Panią Barbarę Dąbrowską - Doktorantkę WAT, na temat: ochrona danych osobowych RODO


ZOSTAŃ PODCHORĄŻYM WAT - zasady rekrutacji 

     


28 maja br. Dla klas 2 LO. Zostały zorganizowane zajęcia przeprowadzone przez WAT.

Tematyka zajęć:

„Gry decyzyjne” prowadzone przez Pana Wojciecha Niedbałe doktorant nauk o bezpieczeństwie

„Świadomość postrzegania współczesnych zagrożeń” prowadzone przez Pana Sylwestra Pniaka - doktorant nauk o bezpieczeństwie

Zarówno jedna część jak i druga cześć zajęć prowadzona przez Panów Wojciecha i Sylwestra Doktorantów WAT, były bardzo interesujące. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wykładów jak również aktywnie i chętnie brali udział w zajęciach.


WAT na zajęciach w Schumanie - 10 kwietnia 2018 roku, w naszej szkole odbyły się warsztaty z Informatyki dla klasy LO, prowadzone przez Doktoranta informatyki z WAT - Pana Piotra Jakubowskiego.

„WAT w Schumanie”

Zajęcia prowadzone przez wykładowców Wojskowej Akadami Technicznej dla młodzieży CX Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Schumana


7 listopada 2017r. gościliśmy w naszej szkole prelegentów Wojskowej Akademii Technicznej. Prowadzili oni wykłady adresowane do uczniów klas licealnych.

Zajęcia dotyczyły następujących zagadnień:

1. Echolokacja - jak zobaczyć coś, czego nie widać (prowadzący - dr hab. inż. Mateusz Pasternak).
2.Kryptologia od starożytności do współczesności (prowadzący - mgr inż. Krzysztof Panufnik).
3. Dlaczego więźniowie donoszą, a odśnieżamy zawsze sami? Elementy teorii gier (prowadzący - mgr inż. Piotr Kozarzewski).

4. Jak przeżyć wypadek drogowy? (prowadzący - mgr inż. Mariusz Radzimierski).

Na wykładzie popularyzującym matematykę został przedstawiony jeden z podstawowych kanonów współczesnej ekonomii - teoria gier. Uczniowie zapoznali się z zastosowaniem jej strategii w różnych obszarach życia człowieka. Postawione pytania miały na celu wyjaśnienie problematyki związanej  m.in.  z dylematem więźnia, kotkiem i myszką, zabójstwem prezydenta Kennedy'ego.

Wykłady prowadzone były w bardzo przejrzysty i ciekawy sposób, młodzież wysłuchała ich z zainteresowaniem, zdobywając tym samym wiedzę przydatną nie tylko w dalszej edukacji, ale też w codziennym życiu.

Po zakończeniu wykładów, uczniowie chętnie rozmawiali z wykładowcami, uzyskując odpowiedzi na nurtujące ich pytania.


PODPISANIE POROZUMIENIA

04 kwietnia 201

7 roku, na Wojskowej Akademii Technicznej, zostało podpisane porozumienie o nawiązanie współpracy pomiędzy:

Rektorem WAT, Burmistrzem Dzielnicy Mokotów i Dyrekcją Zespołu Szkół nr 59. 

 

 


WARSZTATY EUROPEJSKIE

20 marca w naszej szkole gościliśmy doktoran

tów Wojskowej Akademii Technicznej. Uczestniczyliśmy  w warsztatach poświęconych 

Unii Europejskiej, Radzie Europejskiej i Radzie Europy. Część teoretyczna była poświęcona współczesnym zagadnieniom politycznym Starego Kontynentu i świata. W części praktycznej wcielaliśmy się w role najważniejszych urzędników Unii Europejskiej i przeprowadzaliśmy symulację obrad Parlamentu Europejskiego. Oczywiście ścieraliśmy się w poglądach, dyskutowaliśmy, głosowaliśmy a na koniec podejmowaliśmy decyzje. Efekty naszych starań widać na zdjęciach. Liczymy na kolejne tego typu zajęcia w przyszłości.


WYKŁADY WAT 
7 marca 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone żołnierzom wyklętym. Z tej okazji odwiedzili nas wykładowcy i studenci Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zgromadzeni uczniowie mogli obejrzeć krótką inscenizację w wykonaniu gości oraz posłuchać wykładów poświęconych wojennym i powojennym,   tragicznym losom żołnierzy wyklętych.

W drugiej, krótszej części spotkania przybyli zapoznali młodzież z ofertą edukacyjną Wojskowej Akademii Technicznej oraz warunkami, które należy spełnić, aby zostać studentem tej uczelni.

 

 

 

 


Uczniowie klas pierwszych im. Sandro Pertiniego wzięli udział w konkursie na najciekawszy model 3D organizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Zespół w składzie: Oliwia Beta, Natalia Górka, Hanna Popow i Dominika Żyżyńska zajął pierwsze miejsce. Zespół w składzie: Mikołaj Grotek, Nguyen Hong Duc-Anh, Kacper Paciorek i Jakub Rychta, zajął trzecie miejsce. Uroczystość wręczenia nagród – z udziałem Władz WAT i Jury konkursu – na której Uczniowie zaprezentowali swoje projekty, odbyła się 14 czerwca 2017 roku w budynku Biblioteki WAT. Po uroczystości uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzenia nowoczesnej biblioteki. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy w następnych edycjach konkursu!!!