Deklaracja dostępności
Zespól Szkół nr 59 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkół nr 59
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Wygląd
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Monika Kalata, m.kalata@zs59.waw.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 0 22 842 47 92. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl
Dostępność architektoniczna
Sposób dojazdu
Budynek szkoły znajduje się niedaleko skrzyżowania ul. Św. Bonifacego i ul. Jana III Sobieskiego (w odległości ok. 300 m). Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości 150 m przy ul. Sobieskiego: przystanek Czarnomorska (kierunek: Wilanów-Centrum: nr 522, 519, E-2, 116; kierunek Wilanów-Wiatraczna: nr 148; kierunek Sadyba-Ochota: nr 172) Dojście z przystanku w kierunku Wilanów i Sadyba przez kładkę dla pieszych z windą. W odległości 250 m przy ul. św.Bonifacego znajdują się przystanki autobusowe linii: 189, 185, 187, 108, 522, 519, E-2, 116 (przystanek św.Bonifacego 01, 02, 03, 04). Przejścia dla pieszych z sygnalizacja świetlną i dźwiękową.
Aktualne informacje dotyczące transportu publicznego zaleca się sprawdzić na stronie www.wtp.waw.pl
Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców
Wejście do szkoły znajduje się od strony osiedla (strona wschodnia) i jest dostępne dla osób na wózku (szer.0,8 m). Sekretariat szkoły znajduje się na parterze. Budynek szkoły nie posiada wind i nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym.
W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących