"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" Adam Mickiewicz

ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Klasa 1


22 marca Świtowy Dzień Wody

Z okazji Świtowego Dnia Wody uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zorganizowanych w CINEMA CITY. Temat zajęć, to: Niesamowita podróż kropelki wody. Woda na kuli ziemskiej jest w ciągłym obiegu. Maleńka kropelka wody  pokonywała kolejne sfery ziemi. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wielkie znaczenie woda ma dla życia ludzi, zwierząt oraz roślin. Dodatkowo dzieci obejrzały film, pt. GNOMEO I JULIA. NA TROPIE ZAGINIONYCH KRASNALI 


Muzeum Narodowe - Pory roku, pory dnia.

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji muzealnej. Zajęcia miały charakter interaktywny i zawierały elementy warsztatowe - edukacja  przez zabawę.

Natura zawsze była ważnym tematem w sztuce. Przypatrując się wybranym obrazom uczniowie zastanawiali się, czy łatwo jest namalować noc,  iloma kolorami malowany jest śnieg i jakich środków używali artyści, by namalować na przykład… upał.


BAL KARNAWAŁOWY

Wyjście do teatru „Och – Teatr”

"Śpiąca królewna", którą obejrzeli uczniowie klasy 1 a to musical oparty na motywach klasycznej baśni napisanej przez braci Grimm. Jest opowieścią o miłości, wolności i przyjaźni rodzica z dzieckiem a także o tym, jak zmienił się świat w ciągu stuletniego snu królewny. Ta historia pokazuje, że warto zaufać dziecku i wspierać jego samodzielność. Piosenki były śpiewane w różnych stylach: rock, blues, reggae i hip - hop. Różnorodna muzyka tworzyła  dramaturgię spektaklu i wprowadzała  zmiany w rytmie, budując tym samym zmienne nastroje muzyczne od kołysanki po brzmienia rockowe. Dzieciom musical podobał się bardzo i w dobrych nastrojach wróciły do szkoły.


„Kręci mnie bezpieczeństwo” 

W dniu 11.12.2017r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Straż Pożarną. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na kwestie związane z bezpieczeństwem w różnych sytuacjach. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści strażaka. Mogli również przymierzyć strażackie ubranie bojowe. Było mnóstwo zabawy i radości.


ŚWIATOWY  DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA

 

Uczniowie klasy 1a SP bardzo aktywnie świętowali DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie. Chętnie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w ramach programu „Pomysłowy Rok”  szukając odpowiedzi na pytanie: Czy misia można spotkać w lesie? Poznały różnice między misiem a niedźwiedziem. Było wiele zabawy i radości z wykonywanych prac.


 

FILMOWY  ŚWIAT   DZIECKA

Uczniowie klasy 1a SP w dniu 23.11.2017r. uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w CINEMA CITY. Temat zajęć: KRÓLIKI, GWIAZDORY, HALLOWEENOWE STWORY, CZYLI NADZWYCZAJNE ZWYCZAJE NA ŚWIECIE.

Na zajęciach szukano odpowiedzi na różne pytania dotyczące tradycji. Niektóre z nich, to: Czy w obecnym, nowoczesnym świecie znajduje się miejsce na tradycje? Jakie tradycje znamy? Czym różnią się tradycje w różnych krajach? To tylko kilka pytań, na które odpowiedziano  podczas spotkania. Dzieci rozmawiały również o tradycji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia? Uczniowie klasy 1a bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Po zakończonych zajęciach dzieci obejrzały film edukacyjno-komediowy, pt. „COCO”. Jest to zabawny, a jednocześnie fascynujący film o uniwersalnych wartościach – rodzinie, miłości, marzeniach, o tym, co dobre i piękne oraz ważne w życiu każdego człowieka.


FILMOWY  ŚWIAT   DZIECKA

Uczniowie klasy 1a SP w dniu 19.10.2017r. uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w CINEMA CITY.

Temat zajęć: DZIECIĘCY SAVOIR VIVRE, CZYLI JAK SIĘ DOBRZE ZACHOWYWAĆ.

Na zajęciach szukano odpowiedzi na pytanie, czym jest dobre wychowanie, co kryje się za słowami savoir vivre? Gdzie obowiązują zasady dobrego zachowania i jak postrzegani są Ci, którzy tych zasad przestrzegają a jak osoby dla których dobre maniery są zupełnie obce. Czy kulturalne zachowanie może być kluczem do sukcesu? Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe zwroty grzecznościowe. Uczniowie klasy 1a bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Po zakończonych zajęciach obejrzały film komediowy, pt. „Emotki. Film”, który odkrył sekretny świat telefonów komórkowych.