"I śmiech niekiedy może być nauką" Ignacy Krasicki

ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Klasa 1

ŚWIATOWY  DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA

 

Uczniowie klasy 1a SP bardzo aktywnie świętowali DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie. Chętnie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w ramach programu „Pomysłowy Rok”  szukając odpowiedzi na pytanie: Czy misia można spotkać w lesie? Poznały różnice między misiem a niedźwiedziem. Było wiele zabawy i radości z wykonywanych prac.


 

FILMOWY  ŚWIAT   DZIECKA

Uczniowie klasy 1a SP w dniu 23.11.2017r. uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w CINEMA CITY. Temat zajęć: KRÓLIKI, GWIAZDORY, HALLOWEENOWE STWORY, CZYLI NADZWYCZAJNE ZWYCZAJE NA ŚWIECIE.

Na zajęciach szukano odpowiedzi na różne pytania dotyczące tradycji. Niektóre z nich, to: Czy w obecnym, nowoczesnym świecie znajduje się miejsce na tradycje? Jakie tradycje znamy? Czym różnią się tradycje w różnych krajach? To tylko kilka pytań, na które odpowiedziano  podczas spotkania. Dzieci rozmawiały również o tradycji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia? Uczniowie klasy 1a bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Po zakończonych zajęciach dzieci obejrzały film edukacyjno-komediowy, pt. „COCO”. Jest to zabawny, a jednocześnie fascynujący film o uniwersalnych wartościach – rodzinie, miłości, marzeniach, o tym, co dobre i piękne oraz ważne w życiu każdego człowieka.


FILMOWY  ŚWIAT   DZIECKA

Uczniowie klasy 1a SP w dniu 19.10.2017r. uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w CINEMA CITY.

Temat zajęć: DZIECIĘCY SAVOIR VIVRE, CZYLI JAK SIĘ DOBRZE ZACHOWYWAĆ.

Na zajęciach szukano odpowiedzi na pytanie, czym jest dobre wychowanie, co kryje się za słowami savoir vivre? Gdzie obowiązują zasady dobrego zachowania i jak postrzegani są Ci, którzy tych zasad przestrzegają a jak osoby dla których dobre maniery są zupełnie obce. Czy kulturalne zachowanie może być kluczem do sukcesu? Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe zwroty grzecznościowe. Uczniowie klasy 1a bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Po zakończonych zajęciach obejrzały film komediowy, pt. „Emotki. Film”, który odkrył sekretny świat telefonów komórkowych.