"Kształcić tyl­ko umysł człowieka, nie udzielając mu nauk mo­ral­nych, to stwarzać zag­rożenie społeczne"  Theodore Roosevelt

Pożegnanie klasy III roku szkolnego 2015/2016

Pani Dyrektor!
Drodzy nauczyciele i wychowawcy, pracownicy szkoły, zaproszeni goście, rodzice, koleżanki i koledzy.

W imieniu klas 3 witam wszystkich zebranych na dzisiejszej uroczystości zakończenia roku 2015/2016. Jest to nasz ostatni dzień w szkole. Spędziliśmy tu 3 lata. Tu przezywaliśmy radości

sukcesów i gorycze porażek. Dziś kończy się pewien etap w naszym życiu. Przed nami nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele, nowe problemy. Musimy opuścić na zawsze kolorową krainę dziecięcych marzeń i wchodzić w świat dorosłych. Czekaliśmy na ten moment... A jednak serce tak dziwnie uderza, mgła jakaś oczy zasłania. Pojawia się tęsknota za tym co minęło, bo "różne są rzeczy ukryte w króciutkim wyrazie żal.."