"Z nauką jest jak z wiosłowa­niem pod prąd. Sko­ro tyl­ko zap­rzes­ta­niesz pra­cy, za­raz spycha cię do tyłu"  Benjamin Britten

Hiszpania - Andaluzja

W naszej szkole organizowana jest wycieczka do Hiszpanii (Andaluzja) na początku czerwca (04.06.19 - 08.06.19), na którą Wszystkich serdecznie zapraszamy :) Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej, stronie FB szkoły i na Librusie. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do organizatora wycieczki, Pana Roberta Sobczyka, nauczyciela języka hiszpańskiego. Harmonogram

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed wylotem. Przelot (14:55 – 18:50) do Sewilii, przejazd do hotelu i zakwaterowanie, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Sevilli (stolica Andaluzji, 4-te miasto Hiszpanii): Plaza de España (plac -wizytówka miasta, Parque de María Luisa (przepiękny park Marii Luizy ). Następnie położona nad rzeką Gwadalkiwir promenada Krzysztofa Kolumba i Torre del Oro (12-to boczna Złota Wieża z czasów mauretańskich), oraz dzielnica Arenal i La Maestranza (najważniejsza w Hiszpanii arena corridy, walk byków), dalej dzielnica Santa Cruz (dawna dzielnica żydowska), Katedra w Sewilli (największa w Europie katedra gotycka z grobowcem Krzysztofa Kolumba) i La Giralda ( dzwonnica jeden z symboli miasta, która powstała na bazie mauretańskiego minaretu). Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie, przejazd do Kordoby (miasto, gdzie współistniały trzy różne cywilizacje: islam, chrześcijaństwo oraz judaizm). Zwiedzanie: Alkazar (zespół fortyfikacji z czasów panowania Umajjadów), Mezquita (meczet przekształcony w katedrę ze słynną salą z lasem kolumn), zabytkowe pałace z XV i XVI w., most Puente Romano (16 łukowy most na rzece Gwadalkiwir). Przejazd na Costa del Sol. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. Wycieczka autokarowa do Grenady (Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział jak mówi przysłowie hiszpańskie). Zabytkowe centrum, Katedra, Klasztor św. Hieronima, następnie zwiedzanie Alhambry warownego zespołu pałacowego - arcydzieła architektury arabskiej w Hiszpanii. Przejazd do Almerii – zwiedzanie: Alcazar - pałac mauretański góruje nad miastem i obok pałacu Alhambry w Granadzie jest jednym z głównych grodów południowej Hiszpanii. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Malagi, warto tutaj przyjechać dla hektarów smażonych ryb na plaży, widowiskowych obchodów świąt religijnych i niezwykłego połączenia sacrum i profanum. W Maladze urodził się słynny malarz Pablo Picasso oraz aktor Antonio Banderas,. Zwiedzanie: Muzeum Picassa, Alcazaba, zamek Gibralfaro, Katedra, obiad. Przelot Malaga – Berlin (18:45 – 22:10). Transfer lotnisko – Szkoła (przyjazd ok. 06:00 rano w dniu 09.06.)

Świadczenia zawarte w cenie:
- Przelot samolotem do Sewilli i z Malagi (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 210 zł/os.),
- transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz podczas zwiedzania w dniu 3- 4.,
- zakwaterowanie - 4 noclegi w hotelu/hostelu, pokoje 4-6 os. z łazienkami,
- wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
- ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
- opieka pilota wycieczek.
- cena: 2095 zł*/os.
- zaliczka 700 zł/os. (do 30.03.2019r.)