"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" Adam Mickiewicz

Dzień języka niemieckiego

W dniu 12.04.2016 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole uczniów dwóch klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego. Pretekstem niniejszej wizyty były warsztaty zorganizowane przez nauczycielkę  języka niemieckiego, które miały na celu przybliżyć naszym gościom kraje niemieckojęzyczne i sam język niemiecki,

Program warsztatów obejmował obejrzenie prezentacji multimedialnej na temat Niemiec, na podstawie której uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o tym kraju i wygrali ciekawe nagrody.

Na salce rekreacyjnej, podczas gier i zabaw ruchowych, uczniowie mogli nauczyć się wielu słów w języku niemieckim i tym samym przekonać się, że niemiecki wcale nie jest taki straszny, jak go „malują” J!!!

Na koniec uczniowie przeszli do stacji zadaniowych, gdzie grom i śmiechom nie było końca. Łamańce językowe, symbole Niemiec wyciągane z wielkiego worka, jak króliki z kapelusza, bajki braci Grimm i wiele innych atrakcji wywołały uśmiechy na twarzach naszych gości, które zostały okraszone miśkami Haribo za każde dobrze wykonane zadanie.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy sprawić wszystkim tyle radości i zapraszamy w przyszłym roku !