"I śmiech niekiedy może być nauką" Ignacy Krasicki

Świąteczne karoke

W środę 13.12, w ramach przedłużenia Dnia Języków Obcych, odbyło się w naszej szkole świąteczne karaoke językowe, dedykowane uczniom klas 7. szkoły podstawowej oraz 2. i 3. klas gimnazjalnych. Spotkanie odbyło się przy scence na salce gimnastycznej i poprowadził je Pan Giorgio Pezzolato, rodowity Włoch, mieszkający od 24 lat w Polsce. Jak każdy prawdziwy Włoch, również Giorgio uwielbia śpiewać i tym razem podzielił się swoim talentem muzycznym z naszą młodzieżą.

uwielbia śpiewać i tym razem podzielił się swoim talentem muzycznym z naszą młodzieżą. Poprowadził nam przy akompaniamencie keyboarda lekcję czterech języków obcych. Oto zagrany nam i wyśpiewany repertuar:
- w języku włoskim:  L'italiano, Azzurro, Ti Amo, Volare, Mamma Maria, Con te partiro'
- w języku hiszpańskim:  El mismo sol, Sofia
- po angielsku, z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia: Do they know it's Christmas time, Happy Christmas, O happy day
- po francusku: Aicha.
   Uczniowie zareagowali bardzo entuzjastycznie na karaoke: wielu śpiewało, niektórzy odważyli się wziąć do ręki mikrofon, powstał też specjalny chórek do piosenki Happy Christmas; wielu uczniów tańczyło, podskakiwało, klaskało… Młodzież po każdym utworze biła brawa dla Pana Giorgio. Muzyka rozbrzmiewała cudownie nawet na przerwach, a kilka klas zdołało wynegocjować drugą lekcję karaoke. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Giorgio Pezzolato za ofiarowany nam czas, spędzony przez nas pożytecznie, a zarazem radośnie i zapraszamy ponownie!