"Kształcić tyl­ko umysł człowieka, nie udzielając mu nauk mo­ral­nych, to stwarzać zag­rożenie społeczne"  Theodore Roosevelt

WAT na zajęciach w Schumanie

„WAT w Schumanie”

Zajęcia prowadzone przez wykładowców Wojskowej Akadami Technicznej dla młodzieży go im. Roberta Schumana

7 listopada 2017r. gościliśmy w naszej szkole prelegentów Wojskowej Akademii Technicznej. Prowadzili oni wykłady adresowane do

uczniów klas licealnych.

Zajęcia dotyczyły następujących zagadnień:

1. Echolokacja - jak zobaczyć coś, czego nie widać (prowadzący - dr hab. inż. Mateusz Pasternak).
2.Kryptologia od starożytności do współczesności (prowadzący - mgr inż. Krzysztof Panufnik).
3. Dlaczego więźniowie donoszą, a odśnieżamy zawsze sami? Elementy teorii gier (prowadzący - mgr inż. Piotr Kozarzewski).

4. Jak przeżyć wypadek drogowy? (prowadzący - mgr inż. Mariusz Radzimierski).

Na wykładzie popularyzującym matematykę został przedstawiony jeden z podstawowych kanonów współczesnej ekonomii - teoria gier. Uczniowie zapoznali się z zastosowaniem jej strategii w różnych obszarach życia człowieka. Postawione pytania miały na celu wyjaśnienie problematyki związanej  m.in.  z dylematem więźnia, kotkiem i myszką, zabójstwem prezydenta Kennedy'ego.

Wykłady prowadzone były w bardzo przejrzysty i ciekawy sposób, młodzież wysłuchała ich z zainteresowaniem, zdobywając tym samym wiedzę przydatną nie tylko w dalszej edukacji, ale też w codziennym życiu.

Po zakończeniu wykładów, uczniowie chętnie rozmawiali z wykładowcami, uzyskując odpowiedzi na nurtujące ich pytania.