"Kształcić tyl­ko umysł człowieka, nie udzielając mu nauk mo­ral­nych, to stwarzać zag­rożenie społeczne"  Theodore Roosevelt

Festyn

W środę 14 czerwca w naszej szkole odbył się festyn, przygotowany wspólnie przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Wzięli w nim udział wszyscy, którzy chcieli tuż przed zakończeniem roku szkolnego spotkać się, by razem miło spędzić czas. Festyn zainaugurował happening czytelniczy, zorganizowany przez bibliotekę szkolną, pod hasłem: JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM !

Do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji, promującej czytelnictwo zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej  Montessori. Zarówno zaproszeni goście, jak i gospodarze czytali fragmenty ulubionych lektur i zaprezentowali własnoręcznie wykonane plakaty, głoszące pochwałę książek i korzyści płynących z czytania, między innymi: Czytanie bogaci, Czytanie nie boli, czytaj do woli, Elita czyta i in.

W ramach happeningu odbyło się też performatywne czytanie monologów z dramatów Wiliama Szekspira. Pierwszoklasiści z gimnazjum przygotowali fragmenty z Makbeta, Hamleta i Romea i Julii, co było nie lada wyzwaniem, bowiem scenki zaprezentowano w języku staroangielskim! Poradzili sobie doskonale !

Równie ogromną pasją wykazali się uczniowie, prezentujący niezwykle ciekawe pokazy z różnych dziedzin wiedzy: doświadczenia chemiczne, innowacje techniczne, łamigłówki matematyczne, różne gry i zabawy edukacyjne.

Nie mogło obyć się bez rozgrywek, meczy i turniejów sportowych. Niezwykłą atrakcją były zawody strzeleckie.

Wszystkie pokazy przygotowane pod opieką nauczycieli przedmiotowych, były prezentacją zainteresowań i talentów naszej młodzieży. Objawiły się także talenty kulinarne: jedni wykazali się umiejętnościami w przygotowaniu przysmaków, inni zaś w... ich zjadaniu.

Ten festyn był świetną okazją by pobyć razem, poznać się lepiej, dobrze się bawić i zintegrować. Będziemy miło wspominać te chwile.

DO ZOBACZENIA W NASTĘPNYM ROKU!W ramach szkolnego Festynu odbyło się również czytanie performatywne monologów z dramatów Wiliama Szekspira. Uczniowie klasy 1a, pod opieką pani Katarzyny Kucharskiej i Dominiki Komosińskiej, przygotowali fragmenty z Makbeta, Hamleta i Romea i Julii. W atrakcyjny sposób zaprezentowali publiczności teksty w języku autora. Było to dla naszych gimnazjalistów nie lada wyzwanie, tym

DO ZOBACZENIA W NASTĘPNYM ROKU!