"Z nauką jest jak z wiosłowa­niem pod prąd. Sko­ro tyl­ko zap­rzes­ta­niesz pra­cy, za­raz spycha cię do tyłu"  Benjamin Britten

SEANS FILMOWY W MULTIMEDIALNEJ BIBLIOTECE

W poniedziałek 9 maja br., podczas gdy nasi maturzyści zdawali egzamin z języka angielskiego, pozostali uczniowie, wraz z opiekunami, udali się do Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ulicy Tynieckiej. Celem tego wyjścia było zapoznanie uczniów z nowoczesną placówką kulturalną naszej dzielnicy i obejrzenie filmu Andrieja Zwiagincewa pt.: Lewiatan.

Po bibliotece oprowadzała nas p. Marta Traczyk, opowiadając o jej zasobach, formach działalności oraz zasadach korzystania z sieci bibliotek publicznych w Dzielnicy Mokotów. Uczniowie obejrzeli czytelnię multimedialną, kolorowe, piękne pracownie, wyposażone w sprzęt komputerowy i tablice interaktywne. Młodzież uzyskała informacje na temat zajęć edukacyjnych, prowadzonych przez pracowników biblioteki, w których mogą brać udział czytelnicy w różnym wieku. Gimnazjaliści byli szczególnie zainteresowani możliwością łączenia nauki z zabawą, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii informatycznych.

W dobie kryzysu czytelnictwa, kiedy dochodzi do likwidacji wielu bibliotek, istnienie takiej placówki w naszym środowisku, gdzie można rozwijać swoje pasje i zainteresowania,  to przywilej, z którego warto korzystać.

W tej bibliotece znajduje się także sala widowiskowa, mieszczącą ponad 100 osobową widownię, w której odbyła się projekcja wybranego przez nas arcydzieła filmowego, w reżyserii wybitnego rosyjskiego twórcy. Lewiatan to  doskonały film, ukazujący w alegoryczny sposób współczesną Rosję. Słowo wstępne przed seansem wygłosił p. dr Karol Jachymek, filmoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS, objaśniając fabułę i symbolikę tego niezwykłego dzieła. Przedsięwzięcie, w którym wzięła udział większość uczniów naszej szkoły, było kolejnym punktem w ramach cyklu Rosja 2017, realizowanego z inicjatywy biblioteki szkolne.