"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" Adam Mickiewicz

Warsztaty filmowe w Kinie Muranów

W obecnym roku szkolnym 2016/2017, klasy IB oraz IIA naszego liceum miały możliwość uczestnictwa w warsztatach z cyklu „Trudne tematy” Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zajęcia zaczynały się od prelekcji na temat problematyki danego utworu oraz dyskusji. Punktem kulminacyjnym był film. Do tej pory mieliśmy szansę zobaczyć: "Bejbi Blues" w reżyserii Katarzyny Rosłaniec,  hiszpański

dramat "Ja też"  w reżyserii Antonia Naharro i Álvara Pastor oraz szwedzki „Zjazd absolwentów”, brazylijski „W jego oczach” oraz polski „Wymyk”. Kino w roku 2007 zostało ogłoszone laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a w 2003 roku otrzymało nagrodę dla najlepszego kina Europa Cinemas Award za najlepszy program repertuarowy spośród wszystkich kin w sieci. W przyszłym roku szkolnym mamy zamiar kontynuować nasze filmowe inspiracje.