"Kształcić tyl­ko umysł człowieka, nie udzielając mu nauk mo­ral­nych, to stwarzać zag­rożenie społeczne"  Theodore Roosevelt

Rekrutacja do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży rozpoczęta

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDiM). Temat tegorocznej sesji oraz szczegóły zadania rekrutacyjnego zostały zamieszczone na stronie internetowej https://sdim.sejm.gov.pl/, na stronach internetowych współorganizatorów, a także na oficjalnym profilu SDiM na Facebooku www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy.

Organizatorem XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów, oprócz Ministerstwa Edukacji Narodowej znajduje się także Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.

W ramach projektu każdego roku uczniowie wykonują związane z tematyką sesji działanie społeczne. Relację z jego przebiegu zamieszczają następnie na platformie internetowej.

Podczas rekrutacji zostaje wyłonionych 230 dwuosobowych zespołów.

Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w posiedzeniu SDiM w dniu 1 czerwca br. w charakterze posłanki lub posła. Dodatkowo, dwa najlepsze zespoły z każdego województwa wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 13-14 maja br.

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest przekazanie uczestnikom projektu wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego.

Dodatkowo intencją jego organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych już na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Zapraszamy do udziału!