Zespół Szkół nr 59, CX Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 371

"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" Adam Mickiewicz

ZS59 ZS59 ZS59 ZS59

Aktualności

Rekrutacja do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży rozpoczęta
Rekrutacja do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży rozpoczęta

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDiM). Temat tegorocznej sesji oraz szczegóły zadania rekrutacyjnego zostały zamieszczone na stronie internetowej https://sdim.sejm.gov.pl/, na stronach internetowych współorganizatorów, a także na oficjalnym profilu SDiM na Facebooku www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy. 

 

Organizatorem XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a w gronie współorganizatorów, oprócz Ministerstwa Edukacji Narodowej znajduje się także Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.
 
W ramach projektu każdego roku uczniowie wykonują związane z tematyką sesji działanie społeczne. Relację z jego przebiegu zamieszczają następnie na platformie internetowej.

Podczas rekrutacji zostaje wyłonionych 230 dwuosobowych zespołów.

Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w posiedzeniu SDiM w dniu 1 czerwca br. w charakterze posłanki lub posła. Dodatkowo, dwa najlepsze zespoły z każdego województwa wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 13-14 maja br.

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest przekazanie uczestnikom projektu wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego.

Dodatkowo intencją jego organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych już na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Zapraszamy do udziału!