"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" Adam Mickiewicz

PROJEKT GIMNAZJALNY PROMUJĄCY CZYTELNICTWO

W dniu 6 lutego 2017 r. grupa uczniów klas drugich gimnazjum przedstawiła na forum szkoły projekt edukacyjny, który miał na celu promocję czytelnictwa. W projekcie zatytułowanym ”Literatura młodzieżowa; wybrane gatunki literackie, ulubieni bohaterowie”, uczniowie omówili przykłady literatury gatunkowej, w tym: science fiction, fantasy i obyczajowo psychologicznej.

Przytoczono różne zjawiska występujące w kulturze popularnej: gry planszowe, gry komputerowe, mangi, nawiązujące do tego rodzaju literatury. Do realizacji projektu wybrano nietypową prezentację w programie Prezi, który, po utworzeniu publicznego konta, umożliwia dostęp szerokiemu gronu odbiorców. Prezentację wzbogacono o odpowiednią oprawę muzyczną i całość przedstawiono w formie programu literacko- muzycznego. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem i aplauzem wśród obecnych na widowni gimnazjalistów oraz wysoką notą za realizację projektu ze strony  wychowawców i nauczycieli przedmiotowych, w tym polonistów.