"Kształcić tyl­ko umysł człowieka, nie udzielając mu nauk mo­ral­nych, to stwarzać zag­rożenie społeczne"  Theodore Roosevelt

ZS59 ZS59 ZS59

Aktualności

PuchAR świata - taekwon-do world cup

Adam Stefaniak uczeń klasy 2a gimnazjum, zdobył złoto w dniach 12-16 października 2016 r.  w Budapeszcie odbyła się jedna z największych imprez w historii Taekwon-do ITF czyli VI Puchar Świata Taekwon-do ITF. W Pucharze Świata udział wzięło 236 klubów z 58 państw, łącznie 1852 zawodników i zawodniczek, w wieku od + 12 lat do + 46 lat,

posiadających minimum niebieski pas. Zostali oni podzieleni na 2 kategorie: kolorowe i czarne pasy, a następnie na kategorie wiekowe i wagowe (w konkurencji walk) oraz na posiadane stopnie (w konkurencji układów). Zawodnicy i zawodniczki brali udział w następujących konkurencjach: układy indywidualne, walki indywidualne, techniki specjalne, walki drużynowe, tradycyjne walki, układy formalne (drużynowe), testy siły (łamanie desek).

Polska w klasyfikacji medalowej zajęła czwartą pozycję, ulegając Argentynie, Irlandii i Rosji. W klasyfikacji punktowej uległa jedynie Argentynie.

Sam udział w tak dużej imprezie jest ogromnym wyzwaniem, a zarazem sukcesem dla wszystkich zawodników i zawodniczek, a w szczególności dla młodych adeptów w wieku 12-14 lat. Kosztuje ich to wiele pracy i wysiłku, aby móc brać udział w takich zawodach.

Adam w konkurencji technik specjalnych jako jedyny spośród 35 zawodników (kategoria Pre-Junior 12-14 lat, czarne pasy) zebrał całą ilość punktów. Jest to ogromny sukces Adama w jednej z najbardziej znaczących imprez rangi światowej. Jest on bardzo młodym zawodnikiem trenującym zaledwie 6 lat i, oprócz kilkunastu zdobytych medali (jako Młodzik) na rynku krajowym, w tym roku jako Junior młodszy zdobył brąz na Pucharze Polski w walkach w kategorii Juniorów. Oby tak dalej.